English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
Odpovědi na dotazy
 

Odpovědi na dotazy

Otázka: Jak se vám jeví působení pana Kašpirovského z hlediska přednesené teorie bioenergetického léčení?

Odpověď: Všude se setkávám s touto otázkou. Kladli mi ji v Polsku i zde. Kašpirovskij je člověk, který má nesprávnou krystalizaci. Skutečně dělá výrazné zázraky uzdravení. To jsou fakta, která materialismus zavrhuje. Ale současně jsou zde i jiné skutečnosti. Po jeho seancích onemocní přibližné stejné množství lidí, jako je uzdravených. Kašpirovskij skutečně pomáhá lidem, kteří jsou energeticky hrubší, nebo jsou na stejné úrovni jako on. Ale škodí těm, kteří jsou jemnější. Ruské pravoslavné duchovenstvo ostře vystoupilo proti seancím Kašpirovského. Před třemi měsíci byla v Moskvě konference o bioenergetice, kde jsem také vystupoval se svým referátem. Konference přijala rozhodnutí požádat televizi, aby přestala jeho seance vysílat. Kašpirovskij může soukromě provozovat tuto praxi, ale masové působení na lidi není povoleno. Základní povinností lékaře je neškodit, ale on se neohlíží na smutné následky svého působení, ačkoli je lékařem. Navíc veřejně vystupoval proti dalšímu léčiteli jménem Čumak. Motivuje to tím, že Čumak není lékař. Ale fakta mluví o tom, že Čumak má správnou krystalizaci a opravdu uzdravuje a jeho působením nemůže vzniknout škoda na rozdíl od vlivu Kašpirovského.

Otázka: V Novém zákoně je napsáno ve Skutcích apoštolů, ze Bůh řekl Pavlovi, že může jíst maso zvířat, která spatří před sebou.

Odpověď: To bylo řečeno konkrétně Pavlovi. Pavel měl speciální misi. Šel jako hlasatel, ne jako člověk, který by se měl sjednotit s nebeským Otcem. Ježíš sám jedl ryby. A to je silnější argument proti tomu, co jsem říkal. Podívejme se na Ježíšovu misi. Kdyby Ježíš přišel k rybářům a říkal by jim, aby nejedli ryby, co by s ním asi udělali? Ježíš měl podstatně širší úkol — seznámit lidi se svým učením o Lásce a hlásat tento princip. Bůh dává vždycky lidem v uplatňování etických zákonů svobodnou vůli. Ježíš řekl, že můžeme dojít k dokonalosti prostřednictvím lásky. Každý z nás si může zvolit, do jaké míry bude lásku vyznávat a stejnou měrou se pak může Bohu přiblížit. Apoštol Pavel říkal: “Všechno mohu, ale ne vše je užitečné” (Skutky apoštolů). Říkal jsem vám jen to, co skutečně znám. Jasnovidnost zřetelně ukazuje, jak požité maso působí na lidský organismus. Jestliže určitou dobu nejíme maso mrtvol a potom sníme dejme tomu kousek ryby, je možné pozorovat, jak žaludeční stěny tmavnou a černají a čerň se pak šíří po celém těle. To jsou fakta. Je samozřejmé, že si mne vyslechnete a budete jednat úplné jinak. Nevyvíjím žádny nátlak a nehrozím vám, že vás Bůh potrestá, nebudete-li dělat, co tady říkám. Každý si vybírá svou cestu. Upřímné jsem vám řekl to, co vím sám. To je všechno.

Otázka: Zajímalo by mne něco více o tajemství Ježíšovy modlitby. Praktikuje se tato metoda v Řecku na hoře Athos?

Odpověď: Nevím, jestli se praktikuje Ježíšova modlitba nyní na hoře Athos. Nemůžeme podrobněji o Ježíšově modlitbě mluvit. zůstává nám jen 12 minut. Základní fakta jsem vám už řekl. Chcete-li si tuto metodu osvojit, začněte se jí učit.

Otázka: Nedávno dávali v televizi, že se objevilo velké cizí těleso o velikosti domu. Mají to byt mimozemšťané. Co si o tom myslíte?

Odpověď: Protože nemáme čas, snažím se odpovědět stručné. Je opravdu možné, že přiletěli na Zem skuteční mimozemšťané. Není třeba to odmítat, protože organický život ve vesmíru jisté existuje i mimo planetu Zemi. Ale téměř všechny takové případy v současnosti jsou vlastně občasnou materializací duchů z jiného rozměru. K čemu má pozemšťany zázrak přivést? Aby se odvrátili od alkoholismu a jiných nectností. Velmi vám radím: příliš se tou problematikou nenadchněte, protože by to také mohla být léčka na lidi. Neměli bychom jen zírat na to, co se kolem nás děje, ale raději bychom měli lépe využívat toho krátkého času, který je nám určen zde na Zemi na neustálé sebezdokonalování. Jak velmi dobře řekl Juan Matus, o kterém psal Castaneda: “Naše bitva probíhá zde, v těchto prsou.”

Otázka: Jaký je váš názor na hnutí Hare Kršna?

Odpověď: Hnutí Hare Kršna, založené Prabhupádou, nepochybně sehrává kladnou roli v získávání ateistů pro náboženství hlavně z řad mládeže. Také estetiku mají na dobré úrovni. Je nepochybné, že lidé, kteří vstoupí do tohoto hnutí, mají možnost postoupit na duchovní cestě. Možná, že to nejdůležitější v metodice této školy je, že si lidé začínají zvykat na ideu teocentrismu. A to je velmi dobře. Řekl bych však, že Prabhupáda vzal do metodologie své školy příliš úzký pohled na Bhagavadgítu. Uvádění Kršnových zásad do života nesměřuje jen k vychvalování Boha. Vyžaduje se nepochybně větší práce. Aby člověk splnil úkoly, které vytyčuje Bhagavadgíta, je nutno bezpodmínečně dělat všechno to, o čem jsem mluvil.

Promiňte, že jsem nestačil odpovědět na všechny otázky. Máte-li ještě nějaké, přijďte a začněte se učit, a odpovědi vám přijdou samy.

Otázka: Mam už pět let nemocné oči. Lékaři se domnívají, že jde o sklerózu multiplex. Dá se s tím něco dělat? Prosím, mohl byste dodat energii?

Odpověď: Oční nemoci se dobře léčí hathajógou. Oči lze velmi dobře léčit pránájámou, která se vyučuje na začátku našeho systému. V Praze i v Polsku jsem několikrát prováděl masové uzdravování pro celý sál. Ale jen tehdy, když jsem dostal boží požehnání. Dnes požehnání nemám, takže léčit nemohu. Promiňte, ale vašemu požadavku nemohu vyhovět.

Otázka: V novinách jsem četla článek o metodě healing. Článek se týkal jógy, autoregulace, lidových léčitelů. A metoda healingu byla představena jako něco, co pomohlo při léčbě rakoviny. Mohl byste, prosím, říci, o jakou metodu se jedná a zda má něco společného s autosugescí?

Odpověď: Healing je léčitelství. Nemohu o této metodě mluvit, protože ji neovládám. Mluvím jen o tom, co umím sám. Existuje názor, že healingové operace se mohou konat pouze na Filipínách. Mohu se odvolat pouze na literární prameny a na filmy, které jsem viděl. Filipínští chirurgové opravdu odstraňují rakovinu dokonce i při metastázích. Mohu říci, že se při naší práci také uzdravily desítky nemocných rakovinou. Lékaři jim odhadovali, že zde budou už jen asi měsíc. Bůh je vyléčil, když přijali správné etické rozhodnutí a vykonali akt víry (například přijali křest a poprvé šli k svatému přijímání a začali navštěvovat klášter). Opakuji, že všechny nemoci, rakovinu nevyjímaje, mají příčinu etickou. Rakovinu dává Bůh lidem, kteří zapomněli, že jsou na Zemi smrtelní a staví člověka před fakt brzkého úmrtí. Bůh tak donutí lidi, aby udělali, co nedělali celý život. Zbývající čas mohou lidé utratit tím, že budou hledat léčitele nebo lékaře. V tom případě prohrávají svou poslední bitvu na Zemi. Mohou ale využít zbývajícího času na duchovní proměnu. Když to udělají upřímně. Bůh jim dá ještě čas, aby pokračovali v evoluci v tomto těle. Sám jsem byl svědkem mnoha příběhů, které mne ohromovaly svou krásou.

A tím, přátelé, musíme končit. Je devět hodin. Těším se na setkání s vámi v božím království. Na shledanou.

 


<<<
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt