English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
Bioenergetika
 

Bioenergetika

Bioenergetika má co do činění s bioenergií. Biochemici, lékaři a fyziologové, kteří nevěděli, co bioenergie znamená, chápali obsah tohoto pojmu osobitě — jako energii, která je zakódována v látkách potravy a těla, v tucích, bílkovinách a uhlovodanech, jako energii vázanou v chemických sloučeninách. Bioenergie však studuje druhy volné energie, které mají nepochybně přímou spojitost s druhy biochemické energie. Existuje možnost jejich vzájemného přechodu. Pro odborníky z této oblasti je to skutečnost tak samozřejmá, jako se nám jeví předměty kolem nás ve fyzickém světě.

Nezávisle na tom, jestli si to lidé uvědomují, jsou pod vlivem té bioenergie, která nás obklopuje, nebo která je v nás. Vzájemné vztahy manžela, vedoucích a podřízených, učitelů a žáků, rodičů a dětí, to všechno je také vzájemné bioenergetické působení. Lidé hodnotí, jestli jejich vedoucí má autoritu nejen s ohledem na jeho postavení, ale také, a dá se říci, že podstatnou měrou, podle toho, jaký má bioenergetický stav.

Nějakou dobu jsem pracoval v mateřské škole jako topič poté, co jsem musel na příkaz Státní bezpečnosti opustit vědeckou práci biologa. Pozoroval jsem vzájemné vztahy mezi vychovateli a dětmi. Vychovatelka na děti křičí, běhá za nimi, dokonce je bije, a stejně ji neposlouchají. Jiná situace: starší tvrdá žena sedí za stolem v rohu. Za dětmi neběhá, nekřičí na ně. Řídí je jenom svým pohledem a tím, jak vypadá. Když dítě začíná mluvit hlasitěji, než je vhodné, podívá se na ně, ono přidřepne a je úplně tiché a poslušné. To je velmi špatné. Děti v její skupině jsou často nemocné “díky” jejímu hrubému energetickému poli. Člověk musí být velmi silný, ale kvalita jeho energie musí být patřičně jemná, taková, jakou vydává milující člověk. Bioenergií tedy rozlišujeme nejen z hlediska kvantity, ale i kvality. Velmi důležitý je stav našich čaker a úroveň koncentrace našeho vědomí. Začal jsem se té tvrdé vychovatelce vyhýbat, protože mi bylo nepříjemné, že se mám soustředovat do ádžni. Aby to bylo zřetelnější, něco vám předvedu. Když hovořím z anáhaty, pocítíte, že je můj hlas příjemnější, než když mluvím z ádžni. Je to pro mne neobvyklý stav, a proto je pro mne těžké takto mluvit. Snažím se o to, abyste poznali, jaký je člověk, který žije v ádžně. Velmi mnoho lidí takovým hrozným hlasem nejen mluví, ale dokonce i zpívá. Tyto jevy dobře znám z našeho komunálního bytu v Leningradě. Mám sousedku, která hraje na varhany. Přicházejí k ní sólisté, pro které skládá, a někteří zpívají tímto nepříjemným hlasem. Je možné se tomu odnaučit, jsou na to metody.

Bioenergetické působení se projevuje nejvýrazněji a dramaticky v oblasti sexuálních vztahů. Sexuální akt je možno přirovnat ke spojení dvou bioenergetických nádob, při čemž bioenergie protéká z jedné nádoby do druhé. A tak můžeme obdarovat člověka jak svou hrubostí, tak i svou jemností. Pohlavním aktem je možno člověka vyléčit, ale také vyvolat nemoc. Žena velmi často trpí bioenergetickou hrubostí svého partnera. Mluvím o hrubosti bioenergetické, ne fyzické. Žena může nejen trpět, ale velmi těžce onemocnět vlivem sexuálního kontaktu s hrubým partnerem. Z toho pak může vzniknout odpor k partnerovi a k sexu vůbec, nemluvě už ani o takových detailech, jako je nepřítomnost orgasmu. Bioenergie je také příčinou nejrůznějších sexuálních poruch u mužů. Na příklad impotence může být vyvolána zánětlivými procesy v pohlavních žlázách, prostatě nebo v semenném váčku. Může být také vyvolána poruchami v čakře svádhištháně, nebo neschopností spustit vědomí z čakry ádžni do nižších čaker. Není náhodou, že právě mezi intelektuály dochází nejčastěji k impotenci. Ta může být vyvolána také bioenergetickým vampirismem partnera nebo partnerky. O vampirismu promluvíme o něco později.

Dochází-li při pohlavním aktu velmi brzy k ejakulaci, jsou pravděpodobné dvě příčiny: zánětlivé procesy, nebo hrubší energie u ženy než u muže v čakře svádhištháně. Hrubší energie svádhišthány má název udána. Vyvolává podráždění čakry svádhišthány u muže a rychlý nástup ejakulace. A tak se stává, že s jinými ženami se to daří dobře.

 

<<< >>>
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt